موسسه اسم اعظم | بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ادعیه مستند حرز امام جواد (علیه السلام)

آداب نگهداری حرز امام جواد (علیه السلام)

قبل استفاده از حرز ، چند نکته حائز اهمیت است :

۱ – مهمترین مطلب در استفاده از این حرز این است که بدانید با بستن حرز شما در حفاظت خداوند متعال قرار گرفته اید ؛ پس هیچ کس و هیچ چیز را موثر در نفع و ضرر خود جز خدا ندانید و حوادثی را خداوند به رحمت خود از شما رفع میکند به غیر او مثل شانس و توانایی خود و … نسبت ندهید . شکرگذار خدا به خاطر این نعمتش باشید و همیشه خود را زیر سایه ی رحمت و حفاظت او بدانید که «ان الله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین » «همانا خدا بهترین حافظ است و او مهربانترین مهربانان است » .

 

۲ –  بدانید آن چه در دست شماست بهترین وسیله برای دفع بلایا از جمله دفع سحر و طلسم است و بالاتر از این حرز وجود ندارد زیرا از منابع وحی اخذ شده است .

 

۳ – اگر حادثه ای برایتان رخ داد بدانید حادثه ای بزرگ تر در انتظار شما بوده است که به عنایت خدا تبدیل به این بلای کوچک تر شده است .

 

۴ – از گناهانی که موجب نازل شدن بلا می شود مثل روابط نا مشروع (زنا) ، کم فروشی ، ندادن زکات، ظلم کردن و کمک به ظالم ، خوردن حق الناس مخصوصا حق یتیم ، قطع رحم ، عاق والدین ، ترک امر به معروف و نهی از منکر ، زیر پا گذاشتن دین برای رسیدن با دنیا ، کفران نعمت ، تمسخر، دروغگویی و … به شدت بپرهیزید ( برای اطلاع بیشتر از گناهان نازل کننده ی بلا به بحار الانوار جلد ۷۰ صفحه ۳۶۶ مراجعه فرمایید ) .

 

۵ – این حرز دارای اسماء متبرکه است و دست زدن بی وضو به قاب نقره ای آن بدون مانع جایز نیست (جهت رعایت این نکته بر روی قاب نقره ای چسب و یا لاک بی رنگی زده شود )

 

۶ – مواظبت کنید حرز به هیچ وجه داخل چاه دستشویی نیفتد و در صورت بروز چنین اتفاقی سریعا حرز را در آورده و فورا آب بکشید و خشک نمایید .

 

۷ – حتی المقدور به حرز آب نرسد تا هم نقره دیر تر سیاه شود و هم پوست اهو از حالت طبیعی خود خارج نشود .

 

۸ – با توجه به روایت امام صادق (علیه السلام) همراه بودن حرز در هنگام دستشویی رفتن و هنگام جنابت اشکالی ندارد اما خانم حائض و نفسا یا نبندد یا داخل یک پوست چرمی (مثل همین بازو بند ها) قرار دهد و سپس ببندد .

 

۹ –  حتما حرز را به بازوی سمت راست خود ببندید زیرا ایت الله بهجت از استاد خود مرحوم قاضی نقل می کنند : « حرز امام جواد علیه‌السلام باید به بازو بسته شود و خاصیت آن، (خصوصا برای باطل‌کردن سحر وطلسم) فقط در صورت بسته‌شدن به بازو است.»

 

۱۰ –  درهنگام نخستین بار بستن حرز دقت بفرمایید قمر در عقرب نباشد (با توجه به روایت ، این نکته در هنگام نوشتن دعاهم رعایت می شود )

 

 

 

دکمه_خرید_محصول copy

 

خبرنامه هفتگی اسم اعظم
خبرنامه هفتگی اسم اعظم
با عضویت در خبرنامه ما، هر هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید!
شما هر زمان که بخواهید میتوانید عضویت خودتان را لغو کنید!
6 نظرات
 1. محمد رهنمافر می گوید

  با عرض سلام و خدا قوت
  در مطلبی که لینکش رو قرار میدم درج شده علاوه بر دعای حرز خطوط و اشکالی توی حرز هستند که باید دقیق نگاشته شوند.
  آیا این شرایط در حرز نوشته شده توسط شما آورده شده است؟

  https://haraznews.com/232387/%D8%AD%D8%B1%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%88/

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام علیکم
   این خطوط از اصلی ترین بخش های حرز است
   اگر به عکس های کد ۱۰۴ نگاه کنید خطوط بر پشت پوست نوشته شده است

 2. الهام می گوید

  سلام.
  ۱.جایی خواندم که حرز امام جواد(ع) باید با قلم مسلمان نوشته شود و توضیح داده بود که جنس قلم و جوهر نباید از سرزمین کفار وارد شده باشه مثل خودکار.
  آیا این نکته در مورد حرزهای شما رعایت میشه؟
  ۲. برای کودک که اجازه نمیده حرز رو به بازوش ببندیم آیا وصل کردن حرز به لباسش تاثیر داره.
  با تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام علیکم
   ۱٫ حضرت در روایتی که در کتاب مهج الدعوات امده است بر نگارش حرز بر روی پوست اهو تاکید میکنند و چون بر روی پوست اهو به جز قلمی که استفاده میکنیم هیچ قلمی وجود ندارد که بتوان با ان بر روی پوست اهو نوشت مجبور به استفاده از این قلم هستیم . البته حضرت هیچ تاکیدی بر قلم نداشته اند در اصل روایت و چون تاکید حضرت بر پوست اهوست پس اولویت پوست اهو بیشتر از استفاده قلم است
   ۲٫ بله میتوانید بر پشت بازوی کودک اویزان نمایید.

   التماس دعا
   یاعلی

 3. غزاله می گوید

  سلام و خسته نباشید من حرز رو که خریداری کردم به صورت گردنبند به من داده شده ایا اثر داره یا باید حتما به بازو بسته بشه؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   طبق اصل روایت حرز مهم است که همراه شود اما ایت الله بهجت توصیه کردند به بازو بسته بشه اما اگر سخت است میتوان گردنبندی یا همراه کرد
   التماس دعا
   یاعلی

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

پنج − دو =